Mamy dobre wieści dla właścicieli domów jednorodzinnych zamieszkujących gminę Myszków. Gminę pozytywnie naładowaną i nastawioną na inwestycje w instalacje OZE. W tym przypadku mowa o dofinansowaniu do przydomowych magazynów energii. O bezzwrotnych grantach unijnych pozwalających lepiej gospodarować energią produkowaną przez prosumentów na własny użytek.
Fotowoltaika pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii, ale to magazyn energii sprawia, że w pełni wykorzystujesz jej potencjał. Zamiast oddawać nadwyżki do sieci, przechowujesz je i wykorzystujesz w nocy, w pochmurne dni, a także jako pomoc w przypadku awarii. Dzięki temu oszczędzasz sporo pieniędzy, jednocześnie zwiększasz niezależność energetyczną i zabezpieczasz się przed nieprzewidzianymi przerwami w zasilaniu.
Kwota dofinansowania jest duża – łączna pula grantu unijnego przekracza 3 400 000 zł.
W ramach projektu: Myszków pozytywnie naładowany właściciele gospodarstw jednorodzinnych mogą otrzymać bezzwrotne środki na zakup i montaż przydomowych magazynów energii. Warunkiem jest czynna instalacja fotowoltaiczna, która produkuje energię elektryczną. Tę energię będzie można magazynować.
Inwestując w magazyn, redukujesz obciążenie sieci i unikasz strat wynikających z jej regulacji. To przyszłościowe rozwiązanie, które już teraz daje realne korzyści finansowe.
Szczegółowe informacje oraz wnioski dotyczące unijnego grantu znajdują się w urzędzie gminy Myszków. Tam należy skierować się komórki zajmującej się dofinansowaniem do magazynów energii w 2025 roku. Wyznaczone do tego osoby przekażą wszystkie niezbędne informacje na temat projektu. Dowiesz się też, jakie dokumenty należy przygotować i jak złożyć wniosek o dofinansowanie – ale pamiętaj, że w tej materii możesz liczyć na naszą pomoc.
W przypadku tego grantu wykonawca instalacji nie został narzucony odgórnie, dzięki czemu możesz wybrać własnego. Niemniej magazyn energii jest instalacją newralgiczną – współpracuje bezpośrednio z fotowoltaiką, w dodatku ma zapewnić stałe i bezpieczne dostawy prądu dla gospodarstwa domowego. Niezbędne jest zatem doświadczenie, jakim mogą poszczycić się specjaliści z Eco-Team.
W ramach realizacji grantu przeprowadzamy wizję lokalną połączoną z audytem i niezbędnymi pomiarami zapotrzebowania energetycznego oraz możliwości instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, na każdym etapie współpracujemy z inspektorem ustanowionym z ramienia gminy. Zajmujemy się także formalnościami i rozliczamy inwestycję przed wytypowanym do tego organem. Od tej chwili Twój nowy magazyn energii jest gotowy do działania i zasilania domu.
Specjalista z Eco-Team przeprowadzi wizję lokalną, wykona audyt i niezbędne pomiary, przygotuje kosztorys. Po jego akceptacji podpiszemy umowę i zamontujemy instalację, przeprowadzimy też jej pierwsze uruchomienie.