Centrum Energii Odnawialnej Eco-Team świętuje 10-lecie. Od małej firmy, na przestrzeni 10 lat staliśmy się rozpoznawalną w branży, zatrudniającą ponad 60 osób znaczącą marką. Nie ma chyba w Częstochowie osoby nie znającej showroomu, w którym można zobaczyć działające urządzenia wykorzystujące OZE, a w regionie nikogo kto nie spotkałby się z naszą ofertą na fotowoltaikę, pompę ciepła, rekuperację czy klimatyzację. Co ważne, w Eco-Team stawiamy na fachowców, a naszą załogę w dużym stopniu stanowią inżynierowie.

W strukturę firmy oprócz działu dedykowanego klientom indywidualnym wchodzi dział odpowiedzialny za obsługę i realizację przetargów, a także prężnie działający magazyn, biura terenowe oraz bliźniaczy do częstochowskiego showroom w Opolu. Przez 10 lat działalności Eco-Team wykonała łącznie ponad 20.000 instalacji OZE, a moc z OZE zainstalowana przez Eco-Team przekracza 100 MW.

Oprócz działalności handlowej Eco-Team angażuje się w działalność społeczną – sponsoruje drużynę siatkówki Eco-Team Stoelze AZS Częstochowa, a także wspiera działania sportowe i charytatywne odbywające się w regionie. W końcu nie bez znaczenia jest hasło „dzielimy się dobrą energią”, które stanowi nasze motto i jak widać dobra energia przekazywana jest nie tylko dosłownie poprzez instalacje OZE, ale także poprzez działania na rzecz lokalnych społeczności.

Zarząd Eco-Team nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wciąż stawia na rozwój – na terenie częstochowskiej podstrefy Katowickiej Strefy Ekonomicznej powstaje nowa hala, do której docelowo przeniesie się firma. Dodatkowo prezes Jerzy Pałuszka zapowiada w najbliższych latach wejście na giełdę.