Jak mądrze wybrać firmę do realizacji inwestycji OZE?

Wybór firmy, to jedna z najbardziej istotnych etapów w podejmowaniu decyzji odnośnie realizacji inwestycji z zakresu OZE. Ma to znaczący wpływ na to, czy instalacja będzie poprawnie działać oraz czy zostanie zamontowana tak, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Aktualnie można dowolnie wybierać, ponieważ firm na rynku jest bardzo dużo. Zanim jednak podejmiesz decyzję, z którą firmą chcesz podjąć współpracę, zwróć uwagę na następujące czynniki:

1.Doświadczenie i renoma

Przed dokonaniem wyboru z którą firmą nawiążesz współpracę, warto zorientować się ile lat firma istnieje na rynku, jakie ma referencje oraz opinie klientów. Warto zapytać osób, którzy wykonywali już swoje instalacje o opinię na temat ich wykonawcy.

2. Kompleksowa oferta

Warto sprawdzić, czy firma z którą zamierzasz podpisać umowę ma szeroki zakres usług oraz kompleksową obsługę klienta. Być może w przyszłości będziesz chciał skorzystać z dodatkowych usług, dlatego warto od początku związać się z kompleksową firmą.

3. Certyfikacje i kwalifikacje

Zweryfikuj, czy firma posiada odpowiednie certyfikaty i uprawnienia, które potwierdzają umiejętności w branży OZE. Warto zadbać o to, aby prace były wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.

4. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Istotnym elementem jest to, aby firma przygotowała ofertę indywidualnie do potrzeb klienta i charakterystyki budynku. Jest to niezwykle ważny etap, aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości w działaniu instalacji.

5. Wsparcie posprzedażowe

Zapytaj o warunki gwarancji oraz jakie oferowane jest wsparcie posprzedażowe. Warto dowiedzieć się co w przypadku awarii czy pytań na temat działania instalacji.

6. Możliwości finansowania

Dowiedz się, czy firma z którą chcesz podjąć współpracę oferuje finansowanie instalacji lub pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Obsługa dofinansowań jest niezwykle ważna, ponieważ firma, która nie świadczy takich usług może o nich nie wspomnieć, co spowoduje, że stracisz możliwość pozyskania dodatkowych środków.

7. Komunikacja

Sprawdź, jak wygląda komunikacja z firmą. Czy dysponują infolinią lub jak wygląda kontakt z przedstawicielami handlowymi czy serwisem. Ważne, aby kontakt był łatwo dostępny i nie sprawiał problemów. 

Pamiętaj, aby wybrać firmę, która spełnia wszystkie Twoje wymagania!

Porozmawiaj z naszym specjalistą, aby dobrać instalację do Twoich potrzeb! 

📞 34 343 02 80
📩 biuro@eco-team.net