Jeśli jesteś mieszkańcem Bielska-Białej i Zebrzydowic możesz uzyskać dofinansowanie do przydomowych instalacji OZE i wyposażyć dom w technologie przyszłości. Technologie, które pozwolą Ci oszczędzić na opłatach za energię elektryczną i ogrzewanie, a jednocześnie przysłużyć się środowisku.

Inwestując w OZE uniezależniasz się od dostaw z elektrowni i zyskujesz możliwość produkowania prądu na potrzeby urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu i ciepłej wody.Ponad 43 000 000 zł grantu na instalacje OZE dla mieszkańców Bielska-Białej i Zebrzydowic

Jako mieszkaniec gmin Bielsko-Biała lub Zebrzydowice masz prawo skorzystać z unijnego grantu na zakup i montaż instalacji OZE. Wartość dotacji obejmuje często aż do 85% kosztów kwalifikowanych. W przypadku gmin Bielsko-Biała i Zebrzydowice suma wszystkich dotacji unijnych wynosi aż 43 000 000 zł.

Granty przyznawane są właścicielom nieruchomości zamieszkujący teren gminy objętej dotacją. Jeśli jesteś jednym z nich, to możesz starać się o dofinansowanie i sprawić, że gmina, w której mieszkasz zyska kolejne nowoczesne, proekologiczne gospodarstwo.Projekt:

Odnawialne źródła energii – inwestycja w ekologię i czyste powietrze

Dzięki dofinansowaniu zyskujesz szansę na wdrożenie elementów energetyki rozproszonej, zasilającej każdy budynek osobno, nie pochodzącej z ciepłowni czy elektrowni. W ramach dofinansowania możesz otrzymać zwrot środków za zakup, dostawę i montaż przydomowej, ekologicznej instalacji OZE:

● wytwarzającej energię cieplną i energię elektryczną (pompa ciepła, kocioł na biomasę)● magazynującej energię (panele fotowoltaiczne i solarne)


Możliwe jest również łączenie instalacji, na przykład pompy ciepła z panelami solarnymi. Taka kombinacja pozwala wytworzyć nie tylko prąd, ale i ciepłą wodę użytkową oraz ogrzać cały budynek. Razem z instalacją OZE w domu zyskujesz również dużą niezależność – w razie większej awarii u dostawców, możesz korzystać z zasobów własnej sieci.


Jak skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki i pomp ciepła w ramach grantu 2024?

W pierwszej kolejności należy udać się do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu gminy. W tym przypadku w Bielsku-Białej albo w Zebrzydowicach. Następnie skierować się do organu zajmującego się wnioskami. Znajdziesz tam ludzi, którzy znają Twoją gminę od podszewki, mają również wiedzę i doświadczenie w zakresie grantów na instalacje OZE. Na pewno udzielą Ci rzetelnych informacji w kwestii dofinansowania, odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i pomogą uzyskać grant na instalacje OZE w Twoim domu.

Wykonawcę wybieraj mądrze. Kieruj się doświadczeniem

Szukasz wykonawcy inwestycji? Postaw na profesjonalistów, którzy od ponad 10 lat działają w branży OZE i kompleksowo zajmują się każdą inwestycją. Eco-Team to zespół specjalistów, którzy służą pomocą na każdym etapie inwestycji, od wizji lokalnej, audytu i stworzenia kosztorysu, aż do zakończenia budowy i uruchomienia jednostek.Z nami zyskujesz gwarancję, że instalacja jednostek OZE przebiegnie we właściwy sposób, we współpracy z inspektorem nadzoru wskazanym przez gminę. Wybierając naszą firmę jako wykonawcę inwestycji OZE, stawiasz na wiedzę i doświadczenie, potwierdzone wieloma fachowo wykonanymi projektami na terenie całej Polski..Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz już teraz.

Zapytaj o ofertę dla Ciebie
Jeśli nie wiesz, które urządzenia wybrać, by działały najskuteczniej i efektywnie, skontaktuj się z nami. Specjalista z Eco-Team przeprowadzi wizję lokalną, wykona pomiary, przygotuje kosztorys. Po jego akceptacji podpiszemy umowę i zamontujemy wszystkie elementy instalacji, przeprowadzimy też pierwsze uruchomienie.

    lub zadzwoń


    Odwiedź nasz showroom i znajdź rozwiązania dla siebie

    ECO-TEAM SP. Z O. O. SP. K.
    ul. Wł. Jagiełły 60
    42-202 Częstochowa