Jesteś mieszkańcem miasta Rybnik lub jednej z gmin partnerskich, czyli Czerwionki-Leszczyny, Gaszowic, Jejkowic, Lysek, Pszowa i Świerklanów? Posiadasz nieruchomość znajdującą się na terenie którejś z wymienionych lokalizacji? Jeśli tak, to możesz ubiegać się o dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła. Unijny grant może pokrywać aż do 85% kosztów związanych z zakupem, dostawą i montażem przydomowych, proekologicznych instalacji OZE.Grant w wysokości ponad 180 000 000 zł na instalacje OZE dla miasta Rybnik i gmin partnerskich

Jeśli planujesz modernizację istniejącej instalacji grzewczej i chcesz przyczynić się do polepszenia jakości powietrza nad Śląskiem, to jest teraz ku temu dobra okazja. W 2024 roku możesz skorzystać z grantu na budowę instalacji OZE w Twoim domu. Łączna wartość dofinansowania w Rybniku i gminach partnerskich wynosi 180 000 000 zł.

Dotację można wykorzystać na pojedynczą instalację wytwarzającą energię cieplną lub energię elektryczną i magazynującą energię, lub łączyć je ze sobą. Przykładowo, zintegrować panele fotowoltaiczne z pompą ciepła, co pozwoli wytworzyć prąd oraz ciepłą wodę użytkową, jak również ogrzać budynek. Wszystko z odnawialnych źródeł energii, w zgodzie ze środowiskiem.Projekt:

Zielona energia dla gmin Czerwionki-Leszczyny, Gaszowic, Jejkowic, Lysek, Pszowa i Świerklanów

Projekt: Zielona energia dla gmin Czerwionki-Leszczyny, Gaszowic, Jejkowic, Lysek, Pszowa i Świerklanów zakłada udzielenie dofinansowania do instalacji proekologicznych jednostek OZE w gospodarstwie domowym. W projekcie wziąć udział mogą wyłącznie mieszkańcy wymienionych gmin, którzy są właścicielami nieruchomości znajdujących się na ich terenie.
Granty przyznawane są po ukończeniu inwestycji, jako zwrot kosztów kwalifikowanych. W ramach dotacji możliwe jest wdrożenie elementów energetyki rozproszonej, zyskując przy tym dużą niezależność i w razie awarii ciepłowni czy elektrowni korzystać z zasobów własnej sieci.

Jak skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki i pomp ciepła w ramach grantu 2024?

Aby skorzystać z dofinansowania do instalacji OZE w 2024 roku, należy złożyć odpowiedni wniosek – osobiście lub online. Szczegółowych informacji na temat wymogów formalnych, terminów naboru wniosków i warunków projektu udzieli Ci organ zajmujący się wnioskami. Znajdziesz go we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie gminy. Dlatego warto udać się tam w pierwszej kolejności, by rozeznać się w temacie dotacji oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo skonstruować wniosek, by otrzymać dofinansowanie.

Postaw na doświadczonego wykonawcę instalacji ekologicznych


Wybór wykonawcy instalacji OZE należy do Ciebie. Postaw na firmę z wiedzą i doświadczeniem. Wybierz Eco-Team – zespół specjalistów, którzy od dekady realizują projekty z branży OZE od A do Z. Począwszy od wizji lokalnej, przez audyt, aż po montaż systemów OZE i elementów sterujących.Cały proces realizujemy we współpracy z inspektorem wyznaczonym przez gminę. Po zakończeniu prac dostarczamy niezbędne dokumenty potwierdzające prawidłowe wykonanie projektu. Wybierając Eco-Team, masz pewność, że instalacja OZE wykonana jest rzetelnie i zgodnie z przepisami.Skontaktuj się z nami już dziś, by poznać naszą ofertę.
Zapytaj o ofertę dla Ciebie
Jeśli nie wiesz, które urządzenia wybrać, by działały najskuteczniej i efektywnie, skontaktuj się z nami. Specjalista z Eco-Team przeprowadzi wizję lokalną, wykona pomiary, przygotuje kosztorys. Po jego akceptacji podpiszemy umowę i zamontujemy wszystkie elementy instalacji, przeprowadzimy też pierwsze uruchomienie.

    lub zadzwoń


    Odwiedź nasz showroom i znajdź rozwiązania dla siebie

    ECO-TEAM SP. Z O. O. SP. K.
    ul. Wł. Jagiełły 60
    42-202 Częstochowa