Jako mieszkaniec gminy Tarnowskie Góry możesz ubiegać się teraz o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, panele solarne, pompy ciepła oraz kotły na biomasę w ramach projektu unijnego. Warunkiem udziału w projekcie jest posiadanie nieruchomości na terenie gminy objętej grantem, czyli w tym wypadku gminy Tarnowskie Góry. Jeśli spełniasz ten warunek, to masz duże szanse otrzymać zwrot nawet do 85% kosztów przeznaczonych na budowę przydomowej instalacji OZE.Ponad 128 000 000 zł grantu na instalacje OZE dla gmin:
Tarnowskie Góry, Bobrowniki i Świerklaniec

Jeśli chcesz zyskać niezależność i produkować prąd na potrzeby urządzeń elektrycznych i ogrzewania domu, to masz teraz szansę skorzystać z grantu na instalację przydomowych rozwiązań OZE. Dla Tarnowskich Gór i sąsiednich gmin, czyli Bobrowniki i Świerklaniec przeznaczono na ten cel ponad 128 000 000 zł.

Dzięki dotacji możliwe jest wdrożenie rozwiązań energetyki rozproszonej, co pozwala osiągnąć większą niezależność energetyczną i w przypadku awarii w ciepłowni lub elektrowni pozwala korzystać z własnych zasobów. Dofinansowanie obejmuje zakup, dostawę i montaż zarówno pojedynczych instalacji, jak i ich kombinacji, na przykład paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła, co zapewnia energię elektryczną, ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie budynku.Projekt:

Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii

Projekt zakłada udzielenie grantu na budowę pojedynczej instalacji OZE lub połączenia kilku instalacji OZE, na przykład pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Dofinansowanie może pokryć maksymalnie nawet do 85% wydanych środków na zakup, dostawę i montaż systemów OZE.
Udział w projekcie mogą wziąć wyłącznie osoby posiadające nieruchomość na terenie gminy objętej grantem, czyli Tarnowskie Góry, Bobrowniki i Świerklaniec. Dotacje na instalacje OZE są przyznawane po zakończeniu inwestycji jako zwrot kosztów kwalifikowanych.

Jak skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki i pomp ciepła w ramach grantu 2024?

Jeśli zainteresował Cię projekt i chcesz ubiegać się o dofinansowanie, powinieneś w pierwszej kolejności odwiedzić urząd gminy właściwy dla miejsca zamieszkania. Tam, w dziale zajmującym się wnioskami o dofinansowanie, uzyskasz wszystkie niezbędne informacje o warunkach projektu, terminach składania wniosków i wymogach formalnych. Pracownicy urzędu pomogą Ci poprawnie przygotować i złożyć wniosek o dofinansowanie. Następnie gotowy wniosek możesz złożyć osobiście w urzędzie bądź online.

Instalację OZE zrealizuj z doświadczonym wykonawcą

Decyzja o wyborze wykonawcy instalacji OZE jest w Twoich rękach. Nie powierzaj realizacji tak istotnego projektu firmom, które od niedawna działają w branży OZE. Wybierz Eco-Team – firmę, która od ponad dekady specjalizuje się w realizacji projektów z branży OZE. Nasza firma to zespół doświadczonych fachowców, którzy kompleksowo podchodzą do każdej inwestycji.Proces budowy rozpoczynają od wizji lokalnej, audytu i przygotowaniu szczegółowego kosztorysu. Następny etap to montaż systemów OZE i elementów sterujących, odbywający się we współpracy z inspektorem wyznaczonym przez gminę. Po zakończeniu prac, otrzymujesz od nas niezbędne dokumenty potwierdzające realizację inwestycji, które są potrzebne do uzyskania dotacji. Wybierając Eco-Team, możesz zatem liczyć na profesjonalną obsługę i rzetelną realizację projektu.Skontaktuj się z nami przez formularz lub zadzwoń, a poznasz naszą ofertę.

Zapytaj o ofertę dla Ciebie
Jeśli nie wiesz, które urządzenia wybrać, by działały najskuteczniej i efektywnie, skontaktuj się z nami. Specjalista z Eco-Team przeprowadzi wizję lokalną, wykona pomiary, przygotuje kosztorys. Po jego akceptacji podpiszemy umowę i zamontujemy wszystkie elementy instalacji, przeprowadzimy też pierwsze uruchomienie.

    lub zadzwoń


    Odwiedź nasz showroom i znajdź rozwiązania dla siebie

    ECO-TEAM SP. Z O. O. SP. K.
    ul. Wł. Jagiełły 60
    42-202 Częstochowa