Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie! Klimatyzacja to proces przetwarzania powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza zapewniając dogodne warunki do pracy i codziennego funkcjonowania człowieka. Nowoczesne klimatyzatory poprawiają komfort osób w nich przebywających, są niemal zupełnie bezobsługowe, zautomatyzowane i ekonomiczne w eksploatacji. Zapewniają orzeźwienie w upalne dni, ale potrafią również ogrzewać pomieszczenia przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania budynków. Dodatkowo klimatyzacja poza podstawowymi funkcjami pełni także fukcję oczyszczacza powietrza - filtr w który wyposażony jest klimatyzator wyłapuje zanieczyszczenia, usuwa przykre zapachy oraz przynosi ulgę alergikom. Co więcej funkcja jonizacji powietrza poprawia samopoczucie oraz zapobiega rozwojowi wirusów, grzybów i bakterii.

Klimatyzacja to sprawdzona technologia znajdująca zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie (zwłaszcza energooszczędnym), ale także w starszych budynkach i blokach mieszkalnych. Klimatyzator to nic innego jak pompa ciepła typu powietrze-powietrze, wykorzystująca te same zjawiska co pompy ciepła służące do ogrzewania budynków i ciepłej wody. Klimatyzator, podobnie jak lodówka, wypompowuje ciepło poza pomieszczenie w którym pracuje zapewniając kojący chłód w upalne dni.
Przekonaliśmy Cię, że klimatyzacja sprawdzi się także u Ciebie w mieszkaniu/domu? Nie wahaj się ani chwili dłużej i skontaktuj się z nami!