Rekuperacja to nic innego jak odzyskiwanie ciepła, stąd jej druga nazwa – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Główną zaletą rekuperacji jest to, że jest w stanie ograniczyć koszty ogrzewania i przyczynić się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, w których często przebywają ludzie. Dodatkowo może zmniejszyć ryzyko występowania chorób układu oddechowego, dlatego szczególnie polecana jest astmatykom. Teraz dołączamy ją do naszej oferty!

Niższe koszty ogrzewania

Dzięki rekuperacji odzyskujemy energię cieplną z naszego domu. Rekuperator odpowiada za wymianę „zużytego” powietrza na świeże, a instalacja biegnąca wzdłuż pomieszczań zapewnia odpowiednie rozprowadzenie świeżego, przefiltrowanego powietrza po całym domu. Centrala wentylacyjna składa się z wentylatorów, które umożliwiają proces nawiewno-wywiewny oraz wymiennika ciepła, dzięki któremu aktywnie odzyskujemy energię cieplną z powietrza wywiewanego z naszych pomieszczeń, przez co powietrze nawiewane do naszego domu jest wstępnie podgrzane do temperatury około 18oC. System ten pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 40%.

Komfort cieplny i zdrowie

Według licznych badań komfort cieplny człowieka wpływa na jego wydajność i samopoczucie. Rekuperacja sprawia, że z pomieszczenia usuwany jest nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla, a zużyte powietrze zastępowane jest świeżym, bez konieczności tradycyjnego wietrzenia. Ma to również bezpośredni wpływ na zmniejszenie liczby alergenów w powietrzu oraz eliminację trującego smogu z powietrza, którym oddychamy my i nasza rodzina lub pracownicy. Funkcjonując w domu lub biurze, w którym nie musimy martwić się o jakość powietrza i temperaturę w pełni możemy zająć się ważniejszymi sprawami, a na dodatek czerpać korzyści z oszczędności na kosztach ogrzewania, które dzięki rekuperacji staną się naszym udziałem.

Montaż rekuperacji możliwy jest zarówno w nowopowstających domach jak i w tych wentylowanych dotychczas w tradycyjny sposób.

Jeśli jesteś zainteresowany rekuperacją – skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści zaprojektują system odpowiadający Twoim potrzebom!

W Eco-Team pracujemy na rekuperatorach Thesslagreen.