Działacze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka, którzy prowadzą klub Eco Team AZS 2020, podpisali w piątek 17.11.2017 r. porozumienie o współpracy z włodarzami I-ligowego AZS-u Częstochowa.

W klubie Tori odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka. SKF znane jest z tego, że prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w swoim klubie AZS 2020 Częstochowa, który jest aktualnym mistrzem Polski kadetów. Choć od początku tegorocznego sezonu drużyny grają pod nazwą Eco Team AZS 2020 Częstochowa, to podczas konferencji prasowej szerzej zaprezentowano też głównego sponsora klubu: firmę Eco Team Sp. z o. o.

W konferencji prasowej wzięli udział: prezes AZS-u Częstochowa SSA. Kamil Filipski, prezes firmy Eco Team Sp. z. o. o. Jerzy Pałuszka oraz prezes SKF-u Częstochowskiej Siatkówki Wojciech Pudo. Prezes Pudo jak na gospodarza przystało otworzył spotkanie. – Dla naszego klubu nadchodzą lepsze czasy – powiedział szef SKF-u Częstochowskiej Siatkówki.

Podczas spotkania doszło do dwóch ważnych akcentów: prezesi AZS-u Częstochowa i SKF-u Częstochowskiej Siatkówki podpisali porozumienie o współpracy. Działacze Eco Team AZS 2020 zaprezentowali też szerzej swojego nowego sponsora: częstochowską firmę Eco Team oraz nowe koszulki zawodników. – Klub sportowy jest jak firma – dodał prezes Eco Team Jerzy Pałuszka. – Raz są wzloty, a innym razem upadki. Mam nadzieję, że siatkarze będą odnosić jednak same sukcesy.

Prezes Pudo cieszył się, że firma Eco Team została strategicznym i tytularnym sponsorem klubu. – To firma z Częstochowy – dodaje Pudo. – Dzięki temu będziemy promować lokalny biznes. Ale nie zapominamy też o innych częstochowskich sponsorach: między innymi o firmach Wulkan, Ragnar Cars, Halplast, Flyspot czy Urzędzie Miasta Częstochowy. Mamy 7 zawodników w SMS-ie Spała. To reprezentanci Polski. Cieszymy się, że dobra opinia o naszym klubie idzie w Polskę i zgłaszają się do nas utalentowani zawodnicy z kraju. Celem naszego stowarzyszenia jest to, aby dostarczać wyszkolonych zawodników do AZS-u Częstochowa. Dziękuję moim poprzednikom, którzy stworzyli stowarzyszenie i powierzyli nam kontynuację. W tym sezonie też będziemy walczyć o medale.

Trwają rozgrywki w I lidze śląskiej mężczyzn (dawna III liga) oraz w rozgrywkach młodzieżowych. We wszystkich kategoriach Eco Team AZS 2020 Częstochowa ma swoje drużyny. W I lidze śląskiej drużyna prowadzona przez Wojciecha Pudo po 8. kolejkach ma na koncie 14 punktów i zajmuje wysokie 3. miejsce. W rozgrywkach juniorów klub wystawił dwa zespoły. W najsilniejszej grupie Eco Team AZS 2020 po sześciu meczach są na 3. miejscu. Druga drużyna juniorów Eco Team AZS 2020 po pięciu spotkaniach zajmuje 2. miejsce w swojej grupie. W kategorii kadetów Eco Team AZS 2020 po pięciu meczach plasuje się na 3. miejscu. Klub wystawił też swój zespół w kategorii młodzików.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie wszystkie drużyny młodzieżowe AZS 2020 Częstochowa zdobyły medale w rozgrywkach mistrzostw województwa śląskiego (złoto i dwa razy srebro) i awansowały do mistrzostw Polski. Kadeci AZS-u 2020 Częstochowa wywalczyli w Olecku złote medale i mistrzostwo Polski. Eco Team AZS 2020 ma też swoich siatkarzy w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, którzy zasilą zespół podczas finałów mistrzostw województwa śląskiego.

Eco Team AZS 2020 Częstochowa to jeden z najlepszych siatkarskich młodzieżowych klubów w województwie śląskim, a także w Polsce. W tym sezonie młodzi siatkarze AZS 2020 Częstochowa będą bronić tytuł mistrzów Polski kadetów.

- Cieszymy się, że dobra opinia o naszym klubie idzie w Polskę i zgłaszają się do nas utalentowani zawodnicy z kraju. Celem naszego stowarzyszenia jest to, aby dostarczać wyszkolonych zawodników do AZS-u Częstochowa. Dziękuję moim poprzednikom, którzy stworzyli stowarzyszenie i powierzyli nam kontynuację. W tym sezonie też będziemy walczyć o medale - zapowiada Pudo.