Po siedmiu latach występów z szyldem AZS-u 2020 nadeszła zmiana. Na mocy porozumienia pomiędzy Akademickim Związkiem Sportowym a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”, klub sponsorowany przez naszą firmę został Członkiem wspierającym AZS w rozumieniu Statutu Akademickiego Związku Sportowego. Oznacza to między innymi, że od dnia podpisania porozumienia klub nosi nazwę Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Kiedy faktem stało się, że zasłużony AZS Częstochowa nie otrzyma licencji na grę w sezonie 2019/2020, klub jako Stowarzyszenie podjął działania, których celem było pełnoprawne korzystanie z nazwy AZS. Ostatecznie w związku z zawartym porozumieniem pomiędzy Akademickim Związkiem Sportowym a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” zmianie uległa nazwa klubu oraz logo. Od tego momentu Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa może oficjalnie posługiwać się Gryfem AZS-u, kontynuując bogatą historię i tradycję częstochowskiej siatkówki.

Przypomnijmy, że klub pod szyldem AZS-u 2020 w przeciągu siedmiu lat swojej historii sięgnął po trzy medale (2 złote i 1 srebrny) mistrzostw Polski, a także co roku walczył o najwyższe miejsca w mistrzostwach Śląska. Ponadto częstochowski klub brał udział w wielu turniejach międzynarodowych, które również sam organizował.

Wszystkim działaczom oraz zawodnikom klubu Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w marszu na po najwyższe sportowe laury!