Czy Twoje rachunki za energię elektryczną są wysokie? Martwią Cię prognozowane wzrosty cen energii? Jeżeli tak, to czas najwyższy zastanowić się nad montażem instalacji fotowoltaicznej. Posiadanie własnej, przydomowej elektrowni słonecznej generuje wiele wymiernych zysków. Lista zalet nie kończy się jedynie na produkcji własnego, darmowego prądu. Fotowoltaika to także gest wykonany w kierunku środowiska naturalnego. Produkcja własnej energii ze słońca nie przyczynia się do emisji szkodliwych związków i pyłów do atmosfery, a także nie generuje uciążliwego dla otoczenia hałasu. Inwestycja w instalację PV to także doskonały sposób na podniesienie wartości nieruchomości oraz wyznacznik prestiżu.

Jak przebiega proces inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Nasza firma przeprowadzi Cię przez tę drogę w siedmiu prostych krokach:

 

Krok 1
Aby nasz inżynier mógł zaprojektować Twoją instalację, będzie musiał uzyskać od Ciebie kilka kluczowych informacji. Kontaktując się z Tobą, poprosi m.in. o dokładny adres nieruchomości, dane kontaktowe, roczne zużycie energii lub wysokość rachunków za prąd, typ dachu, rodzaj pokrycia, jego nachylenie oraz orientację względem kierunków świata. W tym kroku przedstawimy Ci również aktualną ofertę produktową oraz zaproponujemy optymalne zestawienie.

Krok 2
Specjalista przygotuje projekt instalacji, który uwzględniał będzie Twoje rzeczywiste potrzeby oraz możliwości techniczne. Projektując instalację, uwzględniamy również indywidualne preferencje i potrzeby inwestora, zwracając szczególną uwagę na to, aby instalacja prezentowała się estetycznie i nowocześnie. Przygotowaną ofertę zawierającą wizualizację, szacowane uzyski oraz wycenę prześlemy na twój adres e-mail. Przygotowanie oferty oraz ewentualne późniejsze jej modyfikacje są bezpłatne.

Krok 3
Gdy przedstawiana oferta okaże się zadowalająca, przeprowadzimy wizję lokalną celem skontrolowania stanu technicznego dachu i uzgodnienia szczegółów technicznych - np. miejsca instalacji falownika.

Krok 4
Kiedy szczegóły techniczne zostaną ustalone, przygotujemy umowę, a wraz z nią wniosek o zgłoszenie mikroinstalacji do zakładu energetycznego oraz wniosek o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Dokumenty podpiszesz w naszej siedzibie lub dostarczymy je do Twojego domu. Podpisane wnioski obsłużymy bezpłatnie w Twoim imieniu.

Krok 5
W uzgodnionym terminie nasi instalatorzy zamontują instalację. Większość montaży odbywa się w ciągu jednego dnia, gdyż sama operacja jest mało inwazyjna. Ekipa monterów to zwykle trzy osoby, a większość prac odbywa się na zewnątrz. Wewnątrz budynku zamontowany zostanie jedynie falownik wraz z zabezpieczeniami elektrycznym. Kładziemy duży nacisk na to, aby nasze ekipy pracowały sprawnie i schludnie.

Krok 6
Gdy zakład energetyczny wymieni Twój licznik na dwukierunkowy, nic nie będzie już stało na przeszkodzie, aby uruchomić instalację i rozpocząć produkcję czystej energii! Nasz automatyk w umówionym terminie skonfiguruje i uruchomi instalację. Oferowane przez nas falowniki pozwalają na zdalny monitoring pracy instalacji poprzez dedykowane aplikacje na smartfony, jak i strony www. Od teraz będziesz mógł obserwować, jak Twoja instalacja produkuje dobrą energię.

Krok 7
W momencie, w którym instalacja zostanie uruchomiona, przystąpimy do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wysokość dofinansowania przyznawanego w formie dotacji wynosi 50% kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 5000 zł. Pozostałe koszty można również odliczyć od podatku dochodowego tytułem ulgi termomodernizacyjnej.

 

Droga do własnej instalacji fotowoltaicznej z nami jest prosta i krótka. Na każdym etapie możesz liczyć na wsparcie i opiekę naszych specjalistów. Naszą misją jest dzielenie się dobrą energią.